امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 10 April , 2020
امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 17 شعبان 1441
شناسه خبر : 26040
  پرینتخانه » آخرین اخبار, هنری تاریخ انتشار : 05 مارس 2020 - 13:31 | 26 بازدید | ارسال توسط :

عظیمی رفتنی نبود

قصه رفتن عباس عظیمی سر دراز دارد و هم چنان اعتراض هنرمندان به رفتن او ادامه دار است. از بازیگران تا مجسمه سازان همه و همه معترض به تصمیم و نصب مدیر جدید توسط وزارت ارشاد هستند. سیدعباس عظیمی رفتنی نیست،آنان که رای به رفتن او داده اند باید بروند!کشور ما از معدود کشورهایی است […]

عظیمی رفتنی نبود

قصه رفتن عباس عظیمی سر دراز دارد و هم چنان اعتراض هنرمندان به رفتن او ادامه دار است. از بازیگران تا مجسمه سازان همه و همه معترض به تصمیم و نصب مدیر جدید توسط وزارت ارشاد هستند.

سیدعباس عظیمی رفتنی نیست،آنان که رای به رفتن او داده اند باید بروند!کشور ما از معدود کشورهایی است که برخی از مسوولان دولتی و حتی غیردولتی اش با افراد کاربلد و محبوب مشکل داشته و همواره سعی در حذف آنان دارند.این از بلایایی است که از هزاران بیماری واگیر دار مانند کرونا و غیره آسیب زننده تر و کشنده تر است.
متاسفانه این آفت مدت هاست به جان عرصه هنر نیز افتاده و مدیران دولتی ،افراد کارکشته و دلسوزان هنر را به حاشیه رانده یا می رانند و افراد ناتوان و کارنابلد را بر سر کار می گمارند.برای همین است که هنر ایران زمین که روزگاری به جهان فخر می فروخت،امروز توان جلب مخاطب کشور خودش را نیز ندارد.
در حال حاضر بسیاری از هنرمندان و اشخاصی که توانایی خدمت در عرصه هنر را داشته و دارند با تمهیدات مختلف به حاشیه برده و خانه نشین کرده اند،کسانی که هرکدام دنیایی از تجربه و توانایی هستند.
این یک اصل است که مدیران ناتوان هرگز افراد قوی را بر کاری حاکم نمی کنند،زیرا ضعف خودشان آشکار شده و باعث خنده و تمسخر اطرافیان می شود.برای همین است که بیشتر ترجیح می دهند افرادی را روی کار بیاورند که با هنر و مدیریت آشنا نباشند،اما فن چاپلوسی و کارخرابی را خوب بدانند که می دانند.
سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از افرادی است که هم کاربلد است،هم دلسوز و هم بین پیشکسوتان محبوب.وی در طول مدیریت خویش توانست شکوفه امید را در دل پیشکسوتان ناامید شکوفا کرده و به زندگی شان رنگی تازه بدهد.با تلاش عظیمی امکانات ناچیزی از مقامات دولتی گرفته شد تا صرف امور پیشکسوتان شود.
وی با تمهیدات و مدیریت خویش نگذاشت پیشکسوتان عرصه هنر در کنج عزلت نشسته و زانوی غم در بغل بگیرند،آنان را از خانه های دلتنگی بیرون آورد و پای شان را به مراسم مختلف و جشن ها باز کرد.عظیمی با گرفتن جشن تولد برای هنرمندان روحیه تازه ای به آنان بخشید و به زندگی دلگرم شان کرد.مسافرت هایی تفریحی نیز برای شان با وجود کمبود بودجه ترتیب داد تا دل تنگ شان باز شود.
وقتی که خبر آمد می خواهند موسسه هنرمندان پیشکسوت را با یک یا چند بنیاد ادغام کنند،یک تنه به میدان آمد و فریاد اعتراض خویش را بلند کرد.وی با همراه کردن پیشکسوتان و برخی روزنامه نگاران و خبرنگاران متعهد توانست این طرح کارشناسی نشده و دور از عقل را ملغا کند.
حال خبر آمده است که سیدعباس عظیمی،فردی که با تمام وجود در خدمت پیشکسوتان بود را می خواهند از مدیریت بردارند و مدیری دولتی را روی کار بیاورند!جرم این فرد دلسوز چه بود که باید به بهانه پایان گرفتن ماموریت اش بیرون گذارده شود؟احترام به پیشکسوتان؟امید دادن به آنان؟ تلاش برای حفظ موسسه پیشکسوتان؟ دلسوزی برای امور آنان؟ یا…؟
معاون هنری وزارت ارشاد از زمانی که زمام امور را به دست گرفته،چه گلی به سر هنر کشور زده است؟حالا که توانایی نداشته گلی به سر هنر این مملکت بزند،می خواهد دست گل به آب داده و یک فرد دلسوز و محبوب را به حاشیه براند؟
اگر سیدعباس عظیمی فردی کارنابلد و زبانم لال منفور بود و هست،بیایید اعلام کنید تا همگان باور کرده و دلیل کنار گذاردنش را درک کنند!
اگر چنین نکنند،معلوم است که معاونت هنری یا مدیران زیر دستش چشم دیدن افراد محبوب،دلسوز و کاربلد را در حوزه کاری خویش ندارند!
اگر واقعا چنین است بیایند اعلام کنند تا همه چیز روشن شود.
شاید اگر سیدعباس عظیمی در برابر ادغام این موسسه با بنیاد های دیگر مخالفت نکرده و گردن کج می کرد،امروز چنین اتفاقی را برای او رقم نمی زدند!
کجای دنیا افرادی مانند عظیمی را به جرم سالم بودن،محبوبیت داشتن و کاربلدی از کار،بیکار می کنند؟!
جناب معاون هنری وزیر ارشاد،سیدعباس عظیمی محبوب پیشکسوتان است،چرا می خواهید دل نازک آنان را بشکنید؟چه سودی برای شما دارد این دل شکستن؟
این را بدانید،سیدعباس عظیمی رفتنی نیست،آنان که رای به رفتن وی داده اند باید بروند،زیرا او در دل پیشکسوتان جای دارد و آنچه در دل نشست بیرون رفتنی نیست!
پیشکسوتان رنج دیده از وزیر محترم ارشاد درخواست دارند تا با دخالت خویش نگذارد چنین اتفاقی صورت گرفته تا فردی محبوب و کاربلد به حاشیه رانده شود.
سیدرضااورنگ

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.